меню

Все про сталий розвиток


Освіта для сталого розвитку. Історія виникнення.






Сталий розвитокце покращення якості людського життя при збереженні сталості підтримуючих екосистем.
Поняття сталого розвитку виражає досить просту ідею: необхідно досягнути гармонії між людьми і між суспільством і природою. Тобто ми говоримо про те, що в майбутньому має сформуватися соціоприродна система, здатна розв’язувати сукупність протиріч, що проявляються  в наш час. Серед них: протиріччя між природою і суспільством, між екологією і економікою, між розвинутими країнами і тим, що розвиваються, між теперішніми і майбутніми поколіннями, між багатими і бідними. 





Програма "Дошкільнятам освіта для сталого розвитку". В Україні стартувала освіта для сталого розвитку для дітей дошкільного віку - напрям освіти, що покликаний допомогти у розв'язанні цих проблем. 

Структура курсу передбачає опанування дітьми трьома темами, освоєння яких орієнтовно розраховано на півроку: Спілкування, Ресурси, Подарунок. 
Вибір саме цих тем орієнтований на взаємопов’я зані сфери сталого розвитку: соціальну, економічну та екологічну.     

   

 

 Емпауермент-педагогіка мотивації і натхнення до дії 

Пропонований курс «Освіта для сталого розвитку для дошкільнят» реалізує освітню стратегію в інтересах сталого розвитку на засадах одного з напрямів гуманістичної педагогіки – педагогіки «емпауерменту» (з англ. еmpowerment– надання лю- дині мотивації й натхнення до дії).
Основні принципи емпауермент-педагогіки: 

Цілі сталого розвитку 2016-2030


15 вересня 2017 року - Уряд України представив Національну доповідь «Цілі сталого розвитку: Україна», яка визначає базові показники для досягнення Цілей сталого розвитку (ЦСР). У доповіді представлені результати адаптації 17 глобальних ЦСР з уарахуванням специфіки національного розвитку.  
                    
Цілі сталого розвитку (ЦСР), яких на сьогодні дотримуються всі країни світу, встановлюють власні показники розвитку і включають 17 цілей і 169 конкретних завдань. Перелік ЦСР був офіційно затверджений на засіданнях Генеральної Асамблеї ООН в кінці вересня 2015 року. 

Немає коментарів:

Дописати коментар